Akreditovaná sportovní školka a jesle Praha 4
Spojujeme pohyb, montessori a moderní přístup ke vzdělávání dětí.
 
 
 
 
 
 
 
 
skolka-logo2
 
 
 
 
 
 
OPZ_barevne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Náš tým

 
 

Veronika Fílová

Majitelka a provozní ředitelka
veronika.filova@playwisely.cz, 606 625 000
 
Veronika Fílová  Ředitelka centra, jeslí a školy PlayWisely
 
Vystudovala jsem OA a Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a dále finance, marketing a management na The Open University Business School. Pracovala jsem jako finanční kontrolorka v bankovnictví a projektová manažerka. Po narození mých dvou dětí jsem se začala intenzivně zajímat o dětskou psychologii a pedagogiku. Jsem absolventkou celé řady vzdělávacích kurzů (lektor PlayWisely, akreditovaný lektorský kurz při RC Andílek, Montessori kurzy, Respektovat a být respektován, atd.) Od roku 2011 pracuji jako lektorka a později jako ředitelka programu PlayWisely v Praze. V roce 2015 jsem otevřela vlastní Centrum, školku a jesle PlayWisely na Praze 4, získala jsem zastoupení programu PlayWisely pro ČR a také první místo v prestižní soutěži Živnostník roku 2015 pro Středočeský kraj. Děti jsou pro mě nekončeným zdrojem inspirace a radosti. Velmi ráda ve svém volném čase sportuji (lyže, kolo, běh, tenis), ale také cestuji do zahraničí i po České republice. Mám ráda hudbu, tanec, divadlo, literaturu a zahradničení.
 
 
 

Mgr. Daniela Šimonová

Odborná ředitelka, hlavní pedagog ve školce lektorka hudebně-dramatického kroužku
daniela.simonova@playwisely.cz
 
Daniela Šimonová  Hlavní pedagog ve třídě školka
 
Vystudovala jsem jazyky na Karlově univerzitě, z angličtiny jsem složila nejvyšší existující zkoušku CPE(úroveň rodilého mluvčího), zúročuji své mnohaleté lektorské zkušenosti při společné angličtině. Po narození dcery Neli jsem se začala věnovat Montessori pedagogice – absolvovala jsem v Londýně The Diploma in the Montessori Method of English Language Teaching a poté v ČR Národní diplomový kurz pedagogiky Montessori. Dokončuji studium předškolní a mimoškolní pedagogiky. Pravidelně se účastním vzdělávacích seminářů, vedu kurzy pro pedagogy a veřejnost (Montessori pedagogika, respektující výchova, angličtina s dětmi, hudba), jako lektor spolupracuji mj. se společností Montessori ČR, jsem odborným garantem kurzů akreditovaných MŠMT. Zásadní je pro mne respektující přístup. S dětmi často zpívám a hraji na hudební nástroje (klavír, kytara, bubny), tančíme, sportujeme, ale také nás často potkáte v lese s atlasem či buzolou při zkoumání krás přírody. Ve volném čase cvičím taiji, zajímá mne zdravý životní styl a reflexní terapie, jsem instruktorem lyžování. Jsem aktivní muzikant, vedu skupinové bubnování a vystupuji v představeních pro děti.
 
 
 
 

 
 

Lucie Tůmová

Zástupkyně ředitelky, hlavní pedagog jesle, lektorka Play Wisely
lucie.tumoval@playwisely.cz, 736 787 945
 
Lucie Tůmová  Hlavní pedagog třída jesle
 
Po studiu jsem pracovala v reklamní a eventové agentuře, později v Albatross Golf Resort, kde jsem organizovala převážně golfové turnaje. V rámcisvé práce, jsem připravovala mnoho akcí a eventů pro děti. Spolupracovala jsem na projektech pro děti Albert Triatlon Tour a Zdravá 5. Play Wisely jsem objevila nejdříve pro svou dceru, ale program mě natolik nadchnul, že jsem absolvovala certifikovaný lektorskýkurz Play Wisely se zakladatelkou Patty Hannan a stala se lektorkou kurzů Play Wisely. V roce 2015 jsem absolvovala akreditovaný kurz pro chůvy do jeslí a školky. V roce 2017 jsem absolvovala "kurz Montessori pedagogiky" a kurz "Respektovat a být respektován".V roce 2019 jsem absolvovala akreditovaný kurz SFUMATO - metoda splývavého čtení. Volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli, ráda čtu, navštěvuji koncerty, divadlo, vzdělávací semináře a kurzy převážně z okruhu pedagogiky a osobního rozvoje.
 
 
 

Annalise DeRose

Anglický pedagog jesle a školka, lektorka Play Wisely
 
shannon foto
 
Narodila jsem se v Oaklandu v Kalifornii. Studovala jsem sociální práci na státní univerzitě v San Jose se zaměřením na děti. Jako sociální pracovnicejsem pracovala s rodinami a dětmi ze sociálně znevýhodněných rodin a s dětmi z dětských domovů. Odcestovala jsem do Afriky, kde jsme s ostatními dobrovolníky stavěli školu a já učila děti angličtinu. To mě ještě více inspirovalo k práci s dětmi! Když jsemse přestěhovala do Prahy v roce 2015, získala jsem certifikát TEFL. Pracovala jsem v soukromé mateřské škole několik let a učila jsem angličtinu v postgraduálním programu na ZŠ. V roce 2019 jsem absolvovala cerifikovaný kurz Play Wisely. Jsem nadšená, že jsemv týmu tým Play Wisely a těším se na školní rok! Moje záliby jsou turistika, běh, cestování a vaření.
 
 
 
 

 
 

Dita Lodinová

Pedagog jesle, lektorka Play Wisely
dita.lodinova@playwisely.cz
 
Bez názvu-1
 
Mám dlouholeté zkušenosti s dětmi v jesličkovém věku, absolvovala jsem akreditovaný kurz "Chůva pro děti do 3 let". V roce 2017 jsem absolvovala "seminář Montessori pedagogiky". Každoročně jezdím s dětmi na dětské tábory jako vedoucí. V roce 2019 jsem absolvovala akreditovaný kurz Play Wisely. Mám tři syny a mezi mé koníčky patří horolezení, turistiky, příroda, sport, četba, tvoření a zvířata zvířata všehodruhu. Svůj volný čas nejraději trávím s rodinou nebo na horolezecké stěně:)
 
 
 
 
 

Karolína Wernischová

Pedagog ve školce i jeslích

 
IMG_20170519_102117
 

Již při studiu gymnázia jsem si začala díky příležitostným brigádám na dětských akcích uvědomovat, že práce s dětmi asi nejlépe vyhovuje mé povaze, a proto jsem se rozhodla při škole studovat pedagogické minimum pro předškolní a mimoškolní vzdělávání. Minulý rok jsem na gymnáziu odmaturovala a letos jsem začala pracovat ve školce. Soukromou střední školu pedagogiky dodělávám dálkově. V roce 2017 jsem absolvovala "Kurz Montessori pedagogiky". Ve svém volném čase nejčastěji hraji beach volejbal. Už od mala ráda sportuji, vyzkoušela jsem řadu především míčových kolektivních sportů. Ráda bych radost ze sportu předala i dětem v naší školce.
 
 
 
 

 
 

David Smith

Anglický pedagog jesle a školka, lektor Play Wisely
david.smith@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Pocházím ze Seattlu v USA, kde jsem vystudoval Obchodní technologie na místní střední škole. V USA jsem pracoval v několika obchodních pozicích. Pak jsem se rozhodl vycestovat. Jsem držitelem TEFL lektorského certifikátu a lektorského certifikátu pro děti (Young Learners certificate). V Praze žiji od roku 2015. Práce s dětmi mě baví a tak jsem po svém příchodu začal pracovat v soukromé školce jako pedagog. Nyní pracuji zde ve Sportovní školce Play Wisely. Absolvoval jsem certifikovaný kurz pro lektory Play Wisely a v roce 2107 jsem absolvoval "seminář Montessori pedagogiky". Mezi mé koníčky patří cestování, filmy, čtení a zvířata.
 
 
 
 
 

Renata Koleková

Pedagog ve školce, lektorka kroužku jógy
renata.kolekova@playwisely.cz
 
Bez názvu-2
 
Po ukončení Střední pedagogické školy jsem několik let pracovala v Mateřské škole Začít spolu a poté u dětí s respiračními problémy v ZŠ při Fakultní nemocnici Plzeň. Kromě pedagogické práce jsem zde vedla ozdravné lekce rehabilitační jógy, masáží a hry na flétnu. Moje třetí dcera mne inspirovala jít jiným směrem. Pro svou smysluplnost a přirozenost mě zaujala pedagogika Montessori, jež vede děti k samostatnosti a sebevědomí. S nadšením jsem absolvovala Akreditovaný Diplomový kurz Montessori pro děti 3-6 let ve Společnosti Montessori. Již v průběhu kurzu jsem začala pracovat ve státní mateřské škole Montessori v Modřanech a poté v Montessori školce Vyšehrádek. Baví mě se neustále učit a inspirovat, proto pravidelně navštěvuji různé vzdělávací semináře. Volné chvíle trávím nejraději s rodinou. Mám ráda hudbu, tanec, sport, cestování, čtení a zvířata.
 
 
 
 

 
 

Klára Zuntová

Pedagog ve školce i jeslích
 
Renáta Zahradníková  Recepční
 
Studuji obor učitelství pro mateřské školy se zaměřením na tělesnou výchovu na Pedagogické fakultě UK v Praze. Před studiem VŠ, jsem navštěvovala francouzské gymnázium v Písku. Od 15 let pracuji s dětmi, spolupracovala jsem s dětským klubem v Písku, kde jsem organizovala sportovní a hudební aktivity pro děti. Ráda chodím do přírody, jezdím na běžkách, hraji beachvolejbal a maluji. Mluvím francouzsky a anglicky.
 
 
 
 
 
 

 
 

Renáta Zahradníková

Recepční a hospodářka
recepce@playwisely.cz, 724 384 080
 
Renáta Zahradníková  Recepční
 
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, obor učitelství pro mateřské školy. V tomto oboru jsem také po ukončení studia pracovala. Mám dvě děti, syna Petra a dceru Elišku. Při první mateřské dovolené jsem si dálkově rozšířila vzdělání o obor manikúra, které se také věnuji. Ve volném čase ráda chodím a jezdím na výlety, pracuji na zahrádce, v zimě lyžuji, mám ráda hudbu, divadlo.
 
 
 

Lenka Humlová

Recepční a hospodářka
lenka.humlova@playwisely.cz, 724 384 080
 
Lenka Humlová  Recepční
 
Vystudovala jsem oděvní školu. Mám dvě děti a po jejich narození jsem nastoupila do školky jako hospodářka a asistentka pro hlídání dětí. Pak jsem se dostala k současné práci na recepci Sportovní školky Play Wisely. V roce 2017 jsem absolvovala "seminář Montessori pedagogiky". Většinu svého volného času trávím se svými dětmi. Mám ráda hudbu, tanec a in-line brusle.