Akreditovaná sportovní školka a jesle Praha 4
Spojujeme pohyb, montessori a moderní přístup ke vzdělávání dětí.

Náš tým

Bc. Lenka Kocumová

Odborná ředitelka

Jsem absolventkou bakalářského studia na PF UK Praha – speciální pedagogika – etopedie, psychopedie, speciálně pedagogická diagnostika, absolvování na VŠ předcházelo studium na Střední pedagogická škole Karlovy Vary – učitelství pro MŠ. Dále jsem se zúčastnila dalších kurzů, jako např. WOX a.s. – komunikační dovednosti, soft skills, prezentační dovednosti, neverbální komunikace, ocet o.s. – slovo jako klíč – komunikační dovednosti – roční výcvikový kurz, KCVJŠ – kurzy průběžné další vzdělávání ředitelů příspěvkových zařízení, funkční studium pro ředitele škol.Mám dlouholetou praxi jako učitelka v mateřské škole, působila jsem několik let také jako ředitelka MŠ. Své zkušenosti jsem získala také další praxí např. v rámci spolupráce s Českou školní inspekcí, jako ředitelka Základní školy praktické s mateřskou školou a třídou pro děti s lehčími vadami řeči, jako statutární zástupce ředitele Základní školy a Mateřské školy (s třídami pro děti s lehkou Mr). V současné době dále působím jako ředitelka školské příspěvkové organizace, krajská konzultantka NIDV Plzeň pro oblast společného vzdělávání APIV B a také v soukromé praxi etopedickém poradenství, odborné konzultace v oblasti komunikace, soft skills, mentoring manažerských dovedností, osobní kouč manažerských dovedností. Dále mám dlouholeté manažerské zkušenosti ve vedoucích funkcích, práce v týmu a zkušenosti s vedením týmu – koučování, hojně využívané komunikační, lektorské a prezentační dovednosti a v neposlední řadě zkušenosti z poradenské a konzultační činnosti s dětmi i dospělými – ETOPORADNA PLUS. V současné době spolupracuji s centrem Play Wisely, kde působím jako odborná ředitelka Play Wisely školky.

Bc. Lucie Tůmová

Ředitelka z.ú., pedagogický pracovník MŠ, lektor PlayWisely ®
lucie.tumova@playwisely.cz, 736 787 945

Po studiu jsem pracovala v reklamní a eventové agentuře. V rámci své práce, jsem připravovala také mnoho akcí a eventů pro děti. Spolupracovala jsem na projektech pro děti Albert Triatlon Tour a Zdravá 5. PlayWisely jsem objevila nejdříve pro svou dceru, ale program PlayWisely mě natolik nadchnul, že jsem absolvovala certifikovaný lektorský kurz PlayWisely se zakladatelkou Patty Hannan a stala se lektorkou kurzů PlayWisely. V roce 2015 jsem absolvovala akreditovaný kurz pro chůvy do jeslí a školky. V roce 2017 jsem absolvovala “kurz Montessori pedagogiky” a kurz “Respektovat a být respektován”. V roce 2019 jsem absolvovala akreditovaný kurz SFUMATO – metoda splývavého čtení. Dále jsem absolvovala kurz pro lektory “Cvičení rodičů s dětmi”. V roce 2023 jsem dokončila studium speciální pedagogiky na vysoké škole. Volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli, ráda čtu, navštěvuji koncerty, divadlo, vzdělávací semináře a kurzy převážně z okruhu pedagogiky a osobního rozvoje. Svou práci mám ráda a těší mě sledovat každodenní pokroky dětí, komunikovat s rodiči a mít kolem sebe tak skvělý tým.

Mgr. Pavla Hájková

Pedagogický pracovník v MŠ, lektorka angličtiny a lektorka PlayWisely ®
pavla.hajkova@playwisely.cz

Letos dokončuji studium předškolní a mimoškolní pedagogiky na VOŠ. Absolvovala jsem mj. kurz Persona Dolls, kurz metodiky výuky angličtiny pro děti a češtiny pro děti s odlišným mateřským jazykem, akreditovaný kurz Chůvy pro děti a kurz pro lektory PlayWisely. Na střední škole jsem vedla kroužek mladých hasičů a společně se dvěma kolegy začala s letními tábory, které fungují dodnes. Během studií na VŠ jsem učila češtinu pro cizince (především dospělé) a při rodičovské dovolené jsem otevřela vlastní kroužek angličtiny pro děti od 18 měsíců. Ráda se kochám vysoko nad krajinou, ať už z ferraty nebo malého kopečku. S rodinou rádi cestujeme, jezdíme na kole a hledáme keše.

Jana Bartůňková

Pedagogický pracovník MŠ a lektorka PlayWisely ®
jana.bartunkova@playwisely.cz

V průběhu studia i po něm jsem jezdil na dětské tábory jako praktikantka a později jako vedoucí. V dětství jsem se věnovala sportovnímu aerobiku a jezdectví. V roce 2011 jsem absolvovala kurz instruktora Aerobiku pro děti. Po narození svých dcer jsem věděla, že dětem se chci věnovat trvale a po ukončení rodičovské dovolené jsem absolvovala akreditovaný kurz “Chůva pro děti od narození do zahájení školní docházky”. Na začátku roku 2021 jsem dále absolvovala seminář “Montessori pedagogiky”. Dále jsem absolvovala akreditovaný kurz PlayWisely. Mezi mé záliby patří kempování s rodinou, procházky v přírodě, tvoření s dětmi a výlety na kole.

Markéta Jakimczuková

Pedagogický pracovník v MŠ, obchodní zástupce
marketa.jakimczuková@playwisely.cz

Vystudovala jsem Obchodní akademii, jsem lektorka jógy a akreditovaná chůva. Absolvovala jsem několik školení a kurzů, týkající se výchovy, například respektovat a být respektován. Momentálně navštěvuji nástavbu pedagogického zaměření. S dětmi mám dlouholeté zkušenosti, pracovala jsem jako aupair v zahraničí, v dětské skupině, v dětském domově a vedla cvičení rodičů a dětí. Je krásné děti provázet na jejich cestě za poznáním, pozorovat jejich pokroky a nadšení. Jsem moc ráda, že mohu dělat práci, která mě baví a naplňuje a která mi dává smysl.

Renáta Zahradníková

Pedagogický pracovník v MŠ
renata.zahradnikova@playwisely.cz

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, obor učitelství pro mateřské školy. V tomto oboru jsem také po ukončení studia také pracovala. S dětmi jsem ráda trávila čas jako vedoucí na táborech a tanečních soustředěních.
S MŠ a centrem PlayWisely spolupracuji od roku 2006.Tato práce je pro mě velkou inspirací a radostí. Snažím se neustále vzdělávat a posouvat dále formou různých kurzů a workshopů a školení. Volný čas ráda trávím se svými dvěma dětmi, sportuji, lyžuje a mou vášní je turistika a cestování, ráda pracuji na zahrádce. Mám ráda hudbu, divadlo, tanec.

Soňa Stibingerová

Pedagogický pracovník v MŠ, lektorka PlayWisely ®
sona.stibingerova@playwisely.cz

Absolvovala jsem střední školu v oboru sociální činnost. Absolvovala jsem praxi na základní škole jako asistent pedagoga a v domově pro seniory jako pečovatelka. Nyní pracuji jako pedagogický pracovník v naší mateřské školce. V posledních letech jsem absolvovala Montessori kurz, kurz ,,Respektovat a být respektovám”. Od září se chystám na vysokou školu se zaměřením na Speciální pedagogiku.

Bc. Eva Jakabová

Pedagogický pracovník v MŠ, lektorka angličtiny a PlayWisely ®
eva.jakabova@playwisely.cz

Vystudovala jsem obor Všeobecná zdravotní sestra. V roce 2008 jsem odjela do Velké Británie pracovat a zlepšit se v anglickém jazyce. Po roce a půl jsem se přestěhovala do Irska, konkrétně do Dublinu, kde jsem přes deset let pracovala v sociální sféře s lidmi s různým tělesným i mentálním postižením. Během té doby se mi narodily dvě dcery a chtěla jsem jim pomocí písniček, pohádek a her vybudovat kladný vztah k anglickému jazyku. Udělala jsem si kurz TEFL (Teaching English as a Foreign Language) a TEYL (Teaching English Young Learners). Jsem absolventkou kurzu metody PlayWisely a dalších kurzů (Zapojení dítěte se specifickými potřebami do kolektivu, Logopedie u dětí předškolního věku, Využití audiovizuálních materiálů při seznamování dětí s angličtinou v MŠ).

Bc. Veronika Nožková, DiS.

Pedagogický pracovník v MŠ, administrativní podpora
veronika.nozkova@playwisely.cz

Vystudovala jsem dva obory, a to sociální práci a sociální pedagogiku. Díky škole jsem si tak prošla různými praxemi a zkusila si práci s různými cílovými skupinami v rámci pomáhající profese. Pracovala jsem v domově pro seniory a následně jako asistent pedagoga. Při práci jsem absolvovala roční kurz Montessori pedagogiky.

Julian Alfredo

Pedagogický pracovník v MŠ, lektor angličtiny
julian.albredo@playwisely.cz

Julian Alfredo is an American English teacher from the state of Arizona with over ten years experience teaching in Czech Republic. With a background in Natural Therapeutics and Physiotherapy, the importance of movement integrated into the learning process is clearly beneficial for all involved. Julian is also a lifelong dedicated musician and uses music as a key element in the classroom setting.

Mgr. Michaela Nesměráková

Metodik programu PlayWisely ®
michaela.nesmerakova@playwisely.cz

Práci v oblasti předškolního vzdělávání se věnuji 20 let. Vystudovala jsem FFUK v Praze obor Pedagogika se specializací osobnostně sociální rozvoj a pedagogicko – psychologické poradenství. Jsem absolventkou českého i mezinárodního montessori kurzu pro děti předškolního věku a řady dalších odborných kurzů v oblasti výchovy a vzdělávání. Pracovala jsem jako chůva, lektorka zájmových kroužků a učitelka. 4 roky jsem provozovala vlastní PlayWisely centrum a montessori mateřskou školu v Karlových Varech a další 4 roky jsem ředitelovala 2 pobočky česko-anglické montessori mateřské školy v systému škol Duhovka. Od roku 2020 pracuji jako metodička programu montessori a PlayWisely, lektoruji a přednáším pro pedagogickou i rodičovskou veřejnost a poskytuji supervize a konzultace dětským skupinám, mateřským školám a dalším vzdělávacím zařízením.

Klára Pýchová

Pedagogický pracovník v MŠ

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Po ukončení středoškolského studia jsem se věnovala oboru “Učitelství v mateřské škole” na Jihočeské univerzitě, které jsem ukončila v roce 2018. Absolvovala jsem roční Montessori kurz akreditovaný MŠMT. Ráda maluji a tvořím. Preferuji aktivní odpočinek se svou dcerou. Ráda sportuji a cestuji. Jsem vášnivý čtenář beletrie, pedagogicko-psychologických publikací a knih věnujících se osobnímu rozvoji. Momentálně jsem na mateřské dovolené.

Lenka Humlová

Recepční a hospodářka
lenka.humlova@playwisely.cz, 724 384 080

Vystudovala jsem oděvní školu. Mám dvě děti a po jejich narození jsem nastoupila do školky jako hospodářka a asistentka. Následně jsem nastoupila na pozici hospodářky a asistentky v naší školce. V roce 2017 jsem absolvovala “seminář Montessori pedagogiky”. Většinu svého volného času trávím se svými dětmi. Mám ráda hudbu, tanec a in-line brusle.

Veronika Fílová

Zřizovatelka MŠ
finance, franchising, dotační programy

Vystudovala jsem OA a Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a dále finance, marketing a management na The Open University Business School. Pracovala jsem jako finanční kontrolorka v bankovnictví a projektová manažerka. Po narození mých dvou dětí jsem se začala intenzivně zajímat o dětskou psychologii a pedagogiku. Jsem absolventkou celé řady vzdělávacích kurzů (lektor PlayWisely, akreditovaný lektorský kurz při RC Andílek, Montessori kurzy, Respektovat a být respektován, atd.) Od roku 2011 pracuji jako lektorka a později jako ředitelka programu PlayWisely v Praze. V roce 2015 jsem otevřela vlastní Centrum, školku a jesle PlayWisely na Praze 4, získala jsem zastoupení programu PlayWisely pro ČR a také první místo v prestižní soutěži Živnostník roku 2015 pro Středočeský kraj. Děti jsou pro mě nekonečným zdrojem inspirace a radosti. Velmi ráda ve svém volném čase sportuji (lyže, kolo, běh, tenis), ale také cestuji do zahraničí i po České republice. Mám ráda hudbu, tanec, divadlo a literaturu. Momentálně dokončuji studium Speciální pedagogiky na vysoké škole.