Akreditovaná sportovní školka a jesle Praha 4
Spojujeme pohyb, montessori a moderní přístup ke vzdělávání dětí.
 
 
 
 
 
 
 
 
skolka-logo2
 
 
 
 
 
 
OPZ_barevne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Náš tým - školka

 
 

Veronika Fílová

Zřizovatelka
veronika.filova@playwisely.cz, 606 625 000
 
Veronika Fílová  Ředitelka centra, jeslí a školy PlayWisely
 
Vystudovala jsem OA a Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a dále finance, marketing a management na The Open University Business School. Pracovala jsem jako finanční kontrolorka v bankovnictví a projektová manažerka. Po narození mých dvou dětí jsem se začala intenzivně zajímat o dětskou psychologii a pedagogiku. Jsem absolventkou celé řady vzdělávacích kurzů (lektor PlayWisely, akreditovaný lektorský kurz při RC Andílek, Montessori kurzy, Respektovat a být respektován, atd.) Od roku 2011 pracuji jako lektorka a později jako ředitelka programu PlayWisely v Praze. V roce 2015 jsem otevřela vlastní Centrum, školku a jesle PlayWisely na Praze 4, získala jsem zastoupení programu PlayWisely pro ČR a také první místo v prestižní soutěži Živnostník roku 2015 pro Středočeský kraj. Děti jsou pro mě nekončeným zdrojem inspirace a radosti. Velmi ráda ve svém volném čase sportuji (lyže, kolo, běh, tenis), ale také cestuji do zahraničí i po České republice. Mám ráda hudbu, tanec, divadlo, literaturu a zahradničení.
 
 
 

Mgr. Daniela Šimonová

Odborná ředitelka, hlavní pedagog ve školce, lektorka hudebně-dramatického kroužku
daniela.simonova@playwisely.cz
 
Daniela Šimonová  Hlavní pedagog ve třídě školka
 
Vystudovala jsem jazyky na Karlově univerzitě, z angličtiny jsem složila nejvyšší existující zkoušku CPE(úroveň rodilého mluvčího), zúročuji své mnohaleté lektorské zkušenosti při společné angličtině. Po narození dcery Neli jsem se začala věnovat Montessori pedagogice – absolvovala jsem v Londýně The Diploma in the Montessori Method of English Language Teaching a poté v ČR Národní diplomový kurz pedagogiky Montessori. Dokončuji studium předškolní a mimoškolní pedagogiky. Pravidelně se účastním vzdělávacích seminářů, vedu kurzy pro pedagogy a veřejnost (Montessori pedagogika, respektující výchova, angličtina s dětmi, hudba), jako lektor spolupracuji mj. se společností Montessori ČR, jsem odborným garantem kurzů akreditovaných MŠMT. Zásadní je pro mne respektující přístup. S dětmi často zpívám a hraji na hudební nástroje (klavír, kytara, bubny), tančíme, sportujeme, ale také nás často potkáte v lese s atlasem či buzolou při zkoumání krás přírody. Ve volném čase cvičím taiji, zajímá mne zdravý životní styl a reflexní terapie, jsem instruktorem lyžování. Jsem aktivní muzikant, vedu skupinové bubnování a vystupuji v představeních pro děti.
 
 
 
 

 
 

David Smith

Anglický pedagog ve školce
david.smith@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Pocházím ze Seattlu v USA, kde jsem vystudoval Obchodní technologie na místní střední škole. V USA jsem pracoval v několika obchodních pozicích. Pak jsem se rozhodl vycestovat. Jsem držitelem TEFL lektorského certifikátu a lektorského certifikátu pro děti (Young Learners certificate). V Praze žiji od roku 2015. Práce s dětmi mě baví a tak jsem po svém příchodu začal pracovat v soukromé školce jako pedagog. Nyní pracuji zde ve Sportovní školce Play Wisely. Absolvoval jsem certifikovaný kurz pro lektory Play Wisely a v roce 2107 jsem absolvoval "seminář Montessori pedagogiky". Mezi mé koníčky patří cestování, filmy, čtení a zvířata.
 
 
 

Renata Koleková

Pedagog ve školce, lektorka kroužku jógy
renata.kolekova@playwisely.cz
 
Bez názvu-2
 
Po ukončení Střední pedagogické školy jsem několik let pracovala v Mateřské škole Začít spolu a poté u dětí s respiračními problémy v ZŠ při Fakultní nemocnici Plzeň. Kromě pedagogické práce jsem zde vedla ozdravné lekce rehabilitační jógy, masáží a hry na flétnu. Moje třetí dcera mne inspirovala jít jiným směrem. Pro svou smysluplnost a přirozenost mě zaujala pedagogika Montessori, jež vede děti k samostatnosti a sebevědomí. S nadšením jsem absolvovala Akreditovaný Diplomový kurz Montessori pro děti 3-6 let ve Společnosti Montessori. Již v průběhu kurzu jsem začala pracovat ve státní mateřské škole Montessori v Modřanech a poté v Montessori školce Vyšehrádek. Baví mě se neustále učit a inspirovat, proto pravidelně navštěvuji různé vzdělávací semináře. Volné chvíle trávím nejraději s rodinou. Mám ráda hudbu, tanec, sport, cestování, čtení a zvířata.
 
 
 
 

 
 

Klára Zuntová

Pedagog ve školce i jeslích
 
Renáta Zahradníková  Recepční
 
Studuji obor učitelství pro mateřské školy se zaměřením na tělesnou výchovu na Pedagogické fakultě UK v Praze. Před studiem VŠ, jsem navštěvovala francouzské gymnázium v Písku. Od 15 let pracuji s dětmi, spolupracovala jsem s dětským klubem v Písku, kde jsem organizovala sportovní a hudební aktivity pro děti. Ráda chodím do přírody, jezdím na běžkách, hraji beachvolejbal a maluji. Mluvím francouzsky a anglicky.
 
 
 

Annalise DeRose

Anglický pedagog jesle a školka, lektorka Play Wisely
 
shannon foto
 
Narodila jsem se v Oaklandu v Kalifornii. Studovala jsem sociální práci na státní univerzitě v San Jose se zaměřením na děti. Jako sociální pracovnicejsem pracovala s rodinami a dětmi ze sociálně znevýhodněných rodin a s dětmi z dětských domovů. Odcestovala jsem do Afriky, kde jsme s ostatními dobrovolníky stavěli školu a já učila děti angličtinu. To mě ještě více inspirovalo k práci s dětmi! Když jsemse přestěhovala do Prahy v roce 2015, získala jsem certifikát TEFL. Pracovala jsem v soukromé mateřské škole několik let a učila jsem angličtinu v postgraduálním programu na ZŠ. V roce 2019 jsem absolvovala cerifikovaný kurz Play Wisely. Jsem nadšená, že jsemv týmu tým Play Wisely a těším se na školní rok! Moje záliby jsou turistika, běh, cestování a vaření.
 
 
 
 

 
 

Klára Pýchová

 
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Po ukončení středoškolského studia jsem se věnovala oboru Učitelství v mateřské škole na Jihočeské univerzitě, které jsem ukončila v roce 2018. Po celou dobu vzdělávání jsem se věnovala praxi v mateřské škole, ať už jako praktikantka či brigádnice.

Díky setkání s mnoha lidmi a prozkoumání dostupné literatury mě uchvátila Montessori pedagogika, která v sobě skrývá mnohé moderní pedagogické a psychologické přístupy k dětem. Na tomto základě jsem se rozhodla absolvovat roční Montessori kurz akreditovaný MŠMT.

Mezi mé záliby patří různorodé tvoření, kreslení, malování, vaření, zdravý životní styl či aktivní odpočinek v podobně různorodých sezónních i halových sportů. Jsem vášnivý čtenář beletrie, pedagogicko-psychologických publikací a knih věnujících se osobnímu rozvoji.

Jsem velmi zvídavá a těším se, kam mě má pedagogická a osobní cesta nadále dovede…
 
 
 
 
 
 

 
 

Renáta Zahradníková

Recepční a hospodářka
recepce@playwisely.cz, 724 384 080
 
Renáta Zahradníková  Recepční
 
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, obor učitelství pro mateřské školy. V tomto oboru jsem také po ukončení studia pracovala. Mám dvě děti, syna Petra a dceru Elišku. Při první mateřské dovolené jsem si dálkově rozšířila vzdělání o obor manikúra, které se také věnuji. Ve volném čase ráda chodím a jezdím na výlety, pracuji na zahrádce, v zimě lyžuji, mám ráda hudbu, divadlo.
 
 
 

Lenka Humlová

Recepční a hospodářka
lenka.humlova@playwisely.cz, 724 384 080
 
Lenka Humlová  Recepční
 
Vystudovala jsem oděvní školu. Mám dvě děti a po jejich narození jsem nastoupila do školky jako hospodářka a asistentka pro hlídání dětí. Pak jsem se dostala k současné práci na recepci Sportovní školky Play Wisely. V roce 2017 jsem absolvovala "seminář Montessori pedagogiky". Většinu svého volného času trávím se svými dětmi. Mám ráda hudbu, tanec a in-line brusle.