Akreditovaná sportovní školka a jesle Praha 4
Spojujeme pohyb, montessori a moderní přístup ke vzdělávání dětí.
 
 
 
 
 
 
 
 
skolka-logo2
 
 
 
 
 
 
OPZ_barevne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Náš tým - školka

 
 

Veronika Fílová

Zřizovatelka
veronika.filova@playwisely.cz, 606 625 000
 
Veronika Fílová  Ředitelka centra, jeslí a školy PlayWisely
 
Vystudovala jsem OA a Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a dále finance, marketing a management na The Open University Business School. Pracovala jsem jako finanční kontrolorka v bankovnictví a projektová manažerka. Po narození mých dvou dětí jsem se začala intenzivně zajímat o dětskou psychologii a pedagogiku. Jsem absolventkou celé řady vzdělávacích kurzů (lektor PlayWisely, akreditovaný lektorský kurz při RC Andílek, Montessori kurzy, Respektovat a být respektován, atd.) Od roku 2011 pracuji jako lektorka a později jako ředitelka programu PlayWisely v Praze. V roce 2015 jsem otevřela vlastní Centrum, školku a jesle PlayWisely na Praze 4, získala jsem zastoupení programu PlayWisely pro ČR a také první místo v prestižní soutěži Živnostník roku 2015 pro Středočeský kraj. Děti jsou pro mě nekončeným zdrojem inspirace a radosti. Velmi ráda ve svém volném čase sportuji (lyže, kolo, běh, tenis), ale také cestuji do zahraničí i po České republice. Mám ráda hudbu, tanec, divadlo, literaturu a zahradničení.
 
 
 

Lenka Kocumová, Bc.

Odborná ředitelka
 
Jsem absolventkou bakalářského studia na PF UK Praha - speciální pedagogika - etopedie, psychopedie, speciálně pedagogická diagnostika, absolvování na VŠ předcházelo studium na Střední pedagogická škole Karlovy Vary – učitelství pro MŠ. Dále jsem se zúčastnila dalších kurzů, jako např. WOX a.s. - komunikační dovednosti, soft skills, prezentační dovednosti, neverbální komunikace, ocet o.s. - slovo jako klíč - komunikační dovednosti - roční výcvikový kurz, KCVJŠ - kurzy průběžné další vzdělávání ředitelů příspěvkových zařízení, funkční studium pro ředitele škol.Mám dlouholetou praxi jako učitelka v mateřské škole, působila jsem několik let také jako ředitelka MŠ.Své zkušenosti jsem získala také další praxí např. v rámci spolupráce s Českou školní inspekcí, jako ředitelka Základní školy praktické s mateřskou školou a třídou pro děti s lehčími vadami řeči, jako statutární zástupce ředitele Základní školy a Mateřské školy (s třídami pro děti s lehkou Mr). V současné době dále působím jako ředitelka školské příspěvkové organizace, krajská konzultantka NIDV Plzeň pro oblast společného vzdělávání APIV B a také v soukromé praxi etopedickém poradenství, odborné konzultace v oblasti komunikace, soft skills, mentoring manažerských dovedností, osobní kouč manažerských dovedností. Dále mám dlouholeté manažerské zkušenosti ve vedoucích funkcích, práce v týmu a zkušenosti s vedením týmu – koučování, hojně využívané komunikační, lektorské a prezentační dovednosti a v neposlední řadě zkušenosti z poradenské a konzultační činnosti s dětmi i s dospělými - ETOPORADNA PLUS. V současné době spolupracuji s centrem Play Wisely, kde působím jako odborná ředitelka Play Wisely školky.
 
 
 
 

 
 

Mgr. Michaela Nesměráková

Metodik programu PlayWisely ®
michaela.nesmerakova@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Miluji práci s dětmi a věnuji se již více než 15 let.Vystudovala jsem v Praze FFUK obor Pedagogika - specializace pedagogicko psychologické poradenství a osobnostní rozvoj. Jsem absolventkou českého i mezinárodního montessori kurzu pro děti předškolního věku. Před 10 lety jsem založila vlastní PlayWisely centrum a montessori školku v Karlových Varech. Další 4 roky jsem pracovala jako ředitelka 2 školek, jesliček a PlayWisely centra v česko - anglickém montessori vzdělávacím systému škol Duhovka.Jsem maminka čtyřletého synka a nesmírně mě baví inspirovat učitele, vychovatele a rodiče k smysluplnému hraní, tvoření a učení se s dětmi. Ve svém volném čase ráda pořádám semináře a workshopy v oblasti výchovy a vzdělávání dětí, automatické kresby, esenciálních olejů a výroby domácí kosmetiky.
 
 
 

Mgr. Hana Konvalinková

Pedagog ve školce, lektorka hudebního kroužku
hana.konvalinkova@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Po střední škole pedagogické jsem vystudovala na Jihočeské univerzitě Učitelství pro mateřské školy, poté jsem navázala v navazujícím programu Univerzity Palackého v Olomouci studiem Předškolní pedagogiky. Zkušenosti s prací s dětmi jsem nabyla jak v zahraničí, kde jsem působila jako au-pair, tak v Česku - pracovala jsem jako učitelka v mateřské škole, vedla angličtinu pro předškolní děti a realizovala hudební kroužky. Zalíbení nacházím především v hudebně-dramatických činnostech, a proto se je snažím pravidelně zapojovat do tématických celků v předškolním vzdělávání. Zároveň si užívám, když mohu dětem předávat radost a chuť dozvědět se něco nového.
Důležitý je pro mě osobní i profesní rozvoj a neustálé směřování - proto jsem šťastná, že můžu být součástí školky PlayWisely, která mi tento růst umožňuje. Do svých koníčků řadím hru na klavír a ukulele (občas kytaru), pohyb - běh, jóga, stolní tenis a především cestování.
 
 
 
 

 
 

Anna Jagriková

Pedagog ve školce
anna.jagrikova@playwisely.cz
 
Bez názvu-2
 
Vystudovala jsem Pedagogickou školu se zaměřením na předškolní pedagogiku.
Po škole jsem žila 6 měsíců v Kalifornii, kde jsem absolvovala kurz angličtiny na škole Kaplan. Poté jsem pracovala bez mála 5 let s dětmi v mateřské škole a následně znovu odletěla do Ameriky, kde jsem 2 roky působila jako au-pair. Od svých šestnácti let pracuji s dětmi všech věkových kategorií. Účastnila jsem se příměstských táborů jako táborová vedoucí a pracovala jsem v agenturách zaměřených na hlídání dětí anglicky mluvících rodin.
Mezi mé záliby patří sport, hudba, tanec, zpěv, hra na klavír, knihy, psychologie, příroda.
Pracovat s dětmi mi přináší radost. Je to práce, která mi dává smysl.
 
 
 

David Smith

Anglický pedagog ve školce
david.smith@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Pocházím ze Seattlu v USA, kde jsem vystudoval Obchodní technologie na místní střední škole. V USA jsem pracoval v několika obchodních pozicích. Pak jsem se rozhodl vycestovat. Jsem držitelem TEFL lektorského certifikátu a lektorského certifikátu pro děti (Young Learners certificate). V Praze žiji od roku 2015. Práce s dětmi mě baví a tak jsem po svém příchodu začal pracovat v soukromé školce jako pedagog. Nyní pracuji zde ve Sportovní školce Play Wisely. Absolvoval jsem certifikovaný kurz pro lektory Play Wisely a v roce 2107 jsem absolvoval "seminář Montessori pedagogiky". Mezi mé koníčky patří cestování, filmy, čtení a zvířata.
 
 
 
 

 
 

Renata Koleková

Lektorka kroužku jógy
renata.kolekova@playwisely.cz
 
Bez názvu-2
 
Po ukončení Střední pedagogické školy jsem několik let pracovala v Mateřské škole Začít spolu a poté u dětí s respiračními problémy v ZŠ při Fakultní nemocnici Plzeň. Kromě pedagogické práce jsem zde vedla ozdravné lekce rehabilitační jógy, masáží a hry na flétnu. Moje třetí dcera mne inspirovala jít jiným směrem. Pro svou smysluplnost a přirozenost mě zaujala pedagogika Montessori, jež vede děti k samostatnosti a sebevědomí. S nadšením jsem absolvovala Akreditovaný Diplomový kurz Montessori pro děti 3-6 let ve Společnosti Montessori. Již v průběhu kurzu jsem začala pracovat ve státní mateřské škole Montessori v Modřanech a poté v Montessori školce Vyšehrádek. Baví mě se neustále učit a inspirovat, proto pravidelně navštěvuji různé vzdělávací semináře. Volné chvíle trávím nejraději s rodinou. Mám ráda hudbu, tanec, sport, cestování, čtení a zvířata.
 
 
 

Klára Zuntová

Pedagog ve školce i jeslích
 
Renáta Zahradníková  Recepční
 
Studuji obor učitelství pro mateřské školy se zaměřením na tělesnou výchovu na Pedagogické fakultě UK v Praze. Před studiem VŠ, jsem navštěvovala francouzské gymnázium v Písku. Od 15 let pracuji s dětmi, spolupracovala jsem s dětským klubem v Písku, kde jsem organizovala sportovní a hudební aktivity pro děti. Ráda chodím do přírody, jezdím na běžkách, hraji beachvolejbal a maluji. Mluvím francouzsky a anglicky.
 
 
 
 

 
 

Annalise DeRose

Lektorka keramického kroužku a Play Wisely
 
shannon foto
 
Narodila jsem se v Oaklandu v Kalifornii. Studovala jsem sociální práci na státní univerzitě v San Jose se zaměřením na děti. Jako sociální pracovnicejsem pracovala s rodinami a dětmi ze sociálně znevýhodněných rodin a s dětmi z dětských domovů. Odcestovala jsem do Afriky, kde jsme s ostatními dobrovolníky stavěli školu a já učila děti angličtinu. To mě ještě více inspirovalo k práci s dětmi! Když jsemse přestěhovala do Prahy v roce 2015, získala jsem certifikát TEFL. Pracovala jsem v soukromé mateřské škole několik let a učila jsem angličtinu v postgraduálním programu na ZŠ. V roce 2019 jsem absolvovala cerifikovaný kurz Play Wisely. Jsem nadšená, že jsemv týmu tým Play Wisely a těším se na školní rok! Moje záliby jsou turistika, běh, cestování a vaření.
 
 
 

Klára Pýchová

Pedagog ve školce
 
 
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Po ukončení středoškolského studia jsem se věnovala oboru Učitelství v mateřské škole na Jihočeské univerzitě, které jsem ukončila v roce 2018. Po celou dobu vzdělávání jsem se věnovala praxi v mateřské škole, ať už jako praktikantka či brigádnice.

Díky setkání s mnoha lidmi a prozkoumání dostupné literatury mě uchvátila Montessori pedagogika, která v sobě skrývá mnohé moderní pedagogické a psychologické přístupy k dětem. Na tomto základě jsem se rozhodla absolvovat roční Montessori kurz akreditovaný MŠMT.

Mezi mé záliby patří různorodé tvoření, kreslení, malování, vaření, zdravý životní styl či aktivní odpočinek v podobně různorodých sezónních i halových sportů. Jsem vášnivý čtenář beletrie, pedagogicko-psychologických publikací a knih věnujících se osobnímu rozvoji.

Jsem velmi zvídavá a těším se, kam mě má pedagogická a osobní cesta nadále dovede…
 
 
 
 

 
 

Soňa Stibingerová

Pedagog ve školce i jeslích
 
Bez názvu-2
 
Práce s dětmi mě lákala již na základní škole, proto jsem si vybrala střední školu s oborem sociální činnost,kde jsem i letos odmaturovala (2020). Po vystudovaní tohoto oboru se moje kompetence vztahují k práci s dětmi do 3 let nebo práci se seniory. Děti byly jasná volba. Absolvovala jsem praxi na základní škole jako asistent pedagoga, tak i v domově pro seniory jako pečovatelka. V minulém roce (2019) má praxe probíhala právě zde ve školce. Zkušenosti s dětmi jsem nasbírala v taneční skupině SympA, jako trenérka mažoretkového sportu,kterému se věnuji od 10ti let. S dětmi jezdím od svých 15ti let na tábory, workshopy nebo taneční vystoupení.
 
 
 
 
 
 

 
 

Renáta Zahradníková

Recepční a hospodářka
recepce@playwisely.cz, 724 384 080
 
Renáta Zahradníková  Recepční
 
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, obor učitelství pro mateřské školy. V tomto oboru jsem také po ukončení studia pracovala. Mám dvě děti, syna Petra a dceru Elišku. Při první mateřské dovolené jsem si dálkově rozšířila vzdělání o obor manikúra, které se také věnuji. Ve volném čase ráda chodím a jezdím na výlety, pracuji na zahrádce, v zimě lyžuji, mám ráda hudbu, divadlo.
 
 
 

Lenka Humlová

Recepční a hospodářka
lenka.humlova@playwisely.cz, 724 384 080
 
Lenka Humlová  Recepční
 
Vystudovala jsem oděvní školu. Mám dvě děti a po jejich narození jsem nastoupila do školky jako hospodářka a asistentka pro hlídání dětí. Pak jsem se dostala k současné práci na recepci Sportovní školky Play Wisely. V roce 2017 jsem absolvovala "seminář Montessori pedagogiky". Většinu svého volného času trávím se svými dětmi. Mám ráda hudbu, tanec a in-line brusle.