Akreditovaná sportovní školka a jesle Praha 4
Spojujeme pohyb, montessori a moderní přístup ke vzdělávání dětí.
 
 
 
 
 
 
 
 
skolka-logo2
 
 
 
 
 
 
OPZ_barevne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Náš tým - školka

 
 

Veronika Fílová

Zřizovatelka
veronika.filova@playwisely.cz, 606 625 000
 
Veronika Fílová  Ředitelka centra, jeslí a školy PlayWisely
 
Vystudovala jsem OA a Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a dále finance, marketing a management na The Open University Business School. Pracovala jsem jako finanční kontrolorka v bankovnictví a projektová manažerka. Po narození mých dvou dětí jsem se začala intenzivně zajímat o dětskou psychologii a pedagogiku. Jsem absolventkou celé řady vzdělávacích kurzů (lektor PlayWisely, akreditovaný lektorský kurz při RC Andílek, Montessori kurzy, Respektovat a být respektován, atd.) Od roku 2011 pracuji jako lektorka a později jako ředitelka programu PlayWisely v Praze. V roce 2015 jsem otevřela vlastní Centrum, školku a jesle PlayWisely na Praze 4, získala jsem zastoupení programu PlayWisely pro ČR a také první místo v prestižní soutěži Živnostník roku 2015 pro Středočeský kraj. Děti jsou pro mě nekončeným zdrojem inspirace a radosti. Velmi ráda ve svém volném čase sportuji (lyže, kolo, běh, tenis), ale také cestuji do zahraničí i po České republice. Mám ráda hudbu, tanec, divadlo, literaturu a zahradničení.
 
 
 

Lenka Kocumová, Bc.

Odborná ředitelka
 
Jsem absolventkou bakalářského studia na PF UK Praha - speciální pedagogika - etopedie, psychopedie, speciálně pedagogická diagnostika, absolvování na VŠ předcházelo studium na Střední pedagogická škole Karlovy Vary – učitelství pro MŠ. Dále jsem se zúčastnila dalších kurzů, jako např. WOX a.s. - komunikační dovednosti, soft skills, prezentační dovednosti, neverbální komunikace, ocet o.s. - slovo jako klíč - komunikační dovednosti - roční výcvikový kurz, KCVJŠ - kurzy průběžné další vzdělávání ředitelů příspěvkových zařízení, funkční studium pro ředitele škol.Mám dlouholetou praxi jako učitelka v mateřské škole, působila jsem několik let také jako ředitelka MŠ.Své zkušenosti jsem získala také další praxí např. v rámci spolupráce s Českou školní inspekcí, jako ředitelka Základní školy praktické s mateřskou školou a třídou pro děti s lehčími vadami řeči, jako statutární zástupce ředitele Základní školy a Mateřské školy (s třídami pro děti s lehkou Mr). V současné době dále působím jako ředitelka školské příspěvkové organizace, krajská konzultantka NIDV Plzeň pro oblast společného vzdělávání APIV B a také v soukromé praxi etopedickém poradenství, odborné konzultace v oblasti komunikace, soft skills, mentoring manažerských dovedností, osobní kouč manažerských dovedností. Dále mám dlouholeté manažerské zkušenosti ve vedoucích funkcích, práce v týmu a zkušenosti s vedením týmu – koučování, hojně využívané komunikační, lektorské a prezentační dovednosti a v neposlední řadě zkušenosti z poradenské a konzultační činnosti s dětmi i s dospělými - ETOPORADNA PLUS. V současné době spolupracuji s centrem Play Wisely, kde působím jako odborná ředitelka Play Wisely školky.
 
 
 
 

 
 

Mgr. Michaela Nesměráková

Metodik programu PlayWisely ®
michaela.nesmerakova@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Miluji práci s dětmi a věnuji se již více než 15 let.Vystudovala jsem v Praze FFUK obor Pedagogika - specializace pedagogicko psychologické poradenství a osobnostní rozvoj. Jsem absolventkou českého i mezinárodního montessori kurzu pro děti předškolního věku. Před 10 lety jsem založila vlastní PlayWisely centrum a montessori školku v Karlových Varech. Další 4 roky jsem pracovala jako ředitelka 2 školek, jesliček a PlayWisely centra v česko - anglickém montessori vzdělávacím systému škol Duhovka.Jsem maminka čtyřletého synka a nesmírně mě baví inspirovat učitele, vychovatele a rodiče k smysluplnému hraní, tvoření a učení se s dětmi. Ve svém volném čase ráda pořádám semináře a workshopy v oblasti výchovy a vzdělávání dětí, automatické kresby, esenciálních olejů a výroby domácí kosmetiky.
 
 
 

Mgr. Hana Konvalinková

Pedagog ve školce, lektorka hudebního kroužku
hana.konvalinkova@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Po střední škole pedagogické jsem vystudovala na Jihočeské univerzitě Učitelství pro mateřské školy, poté jsem navázala v navazujícím programu Univerzity Palackého v Olomouci studiem Předškolní pedagogiky. Zkušenosti s prací s dětmi jsem nabyla jak v zahraničí, kde jsem působila jako au-pair, tak v Česku - pracovala jsem jako učitelka v mateřské škole, vedla angličtinu pro předškolní děti a realizovala hudební kroužky. Zalíbení nacházím především v hudebně-dramatických činnostech, a proto se je snažím pravidelně zapojovat do tématických celků v předškolním vzdělávání. Zároveň si užívám, když mohu dětem předávat radost a chuť dozvědět se něco nového.
Důležitý je pro mě osobní i profesní rozvoj a neustálé směřování - proto jsem šťastná, že můžu být součástí školky PlayWisely, která mi tento růst umožňuje. Do svých koníčků řadím hru na klavír a ukulele (občas kytaru), pohyb - běh, jóga, stolní tenis a především cestování.
 
 
 
 

 
 

Anna Jagriková

Pedagog ve školce
anna.jagrikova@playwisely.cz
 
Bez názvu-2
 
Vystudovala jsem Pedagogickou školu se zaměřením na předškolní pedagogiku.
Po škole jsem žila 6 měsíců v Kalifornii, kde jsem absolvovala kurz angličtiny na škole Kaplan. Poté jsem pracovala bez mála 5 let s dětmi v mateřské škole a následně znovu odletěla do Ameriky, kde jsem 2 roky působila jako au-pair. Od svých šestnácti let pracuji s dětmi všech věkových kategorií. Účastnila jsem se příměstských táborů jako táborová vedoucí a pracovala jsem v agenturách zaměřených na hlídání dětí anglicky mluvících rodin.
Mezi mé záliby patří sport, hudba, tanec, zpěv, hra na klavír, knihy, psychologie, příroda.
Pracovat s dětmi mi přináší radost. Je to práce, která mi dává smysl.
 
 
 

David Smith

Anglický pedagog ve školce
david.smith@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Pocházím ze Seattlu v USA, kde jsem vystudoval Obchodní technologie na místní střední škole. V USA jsem pracoval v několika obchodních pozicích. Pak jsem se rozhodl vycestovat. Jsem držitelem TEFL lektorského certifikátu a lektorského certifikátu pro děti (Young Learners certificate). V Praze žiji od roku 2015. Práce s dětmi mě baví a tak jsem po svém příchodu začal pracovat v soukromé školce jako pedagog. Nyní pracuji zde ve Sportovní školce Play Wisely. Absolvoval jsem certifikovaný kurz pro lektory Play Wisely a v roce 2107 jsem absolvoval "seminář Montessori pedagogiky". Mezi mé koníčky patří cestování, filmy, čtení a zvířata.
 
 
 
 

 
 

Soňa Stibingerová

Pedagog ve školce a lektorka PlayWisely
 
Bez názvu-2
 
Práce s dětmi mě lákala již na základní škole, proto jsem si vybrala střední školu s oborem sociální činnost,kde jsem i letos odmaturovala (2020). Po vystudovaní tohoto oboru se moje kompetence vztahují k práci s dětmi do 3 let nebo práci se seniory. Děti byly jasná volba. Absolvovala jsem praxi na základní škole jako asistent pedagoga, tak i v domově pro seniory jako pečovatelka. V minulém roce (2019) má praxe probíhala právě zde ve školce. Zkušenosti s dětmi jsem nasbírala v taneční skupině SympA, jako trenérka mažoretkového sportu,kterému se věnuji od 10ti let. S dětmi jezdím od svých 15ti let na tábory, workshopy nebo taneční vystoupení.
 
 
 

Klára Pýchová

Pedagog ve školce
 
 
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Po ukončení středoškolského studia jsem se věnovala oboru Učitelství v mateřské škole na Jihočeské univerzitě, které jsem ukončila v roce 2018. Po celou dobu vzdělávání jsem se věnovala praxi v mateřské škole, ať už jako praktikantka či brigádnice.

Díky setkání s mnoha lidmi a prozkoumání dostupné literatury mě uchvátila Montessori pedagogika, která v sobě skrývá mnohé moderní pedagogické a psychologické přístupy k dětem. Na tomto základě jsem se rozhodla absolvovat roční Montessori kurz akreditovaný MŠMT.

Mezi mé záliby patří různorodé tvoření, kreslení, malování, vaření, zdravý životní styl či aktivní odpočinek v podobně různorodých sezónních i halových sportů. Jsem vášnivý čtenář beletrie, pedagogicko-psychologických publikací a knih věnujících se osobnímu rozvoji.

Jsem velmi zvídavá a těším se, kam mě má pedagogická a osobní cesta nadále dovede…
 
 
 
 

 
 

Renata Koleková

Lektorka kroužku jógy a logopedie
renata.kolekova@playwisely.cz
 
Bez názvu-2
 
Po ukončení Střední pedagogické školy jsem několik let pracovala v Mateřské škole Začít spolu a poté u dětí s respiračními problémy v ZŠ při Fakultní nemocnici Plzeň. Kromě pedagogické práce jsem zde vedla ozdravné lekce rehabilitační jógy, masáží a hry na flétnu. Moje třetí dcera mne inspirovala jít jiným směrem. Pro svou smysluplnost a přirozenost mě zaujala pedagogika Montessori, jež vede děti k samostatnosti a sebevědomí. S nadšením jsem absolvovala Akreditovaný Diplomový kurz Montessori pro děti 3-6 let ve Společnosti Montessori. Již v průběhu kurzu jsem začala pracovat ve státní mateřské škole Montessori v Modřanech a poté v Montessori školce Vyšehrádek. Baví mě se neustále učit a inspirovat, proto pravidelně navštěvuji různé vzdělávací semináře. Volné chvíle trávím nejraději s rodinou. Mám ráda hudbu, tanec, sport, cestování, čtení a zvířata.
 
 
 

Karolína Wernischová

Pedagog v jeslích a lektor výtvarného kroužku
 
IMG_20170519_102117
 

Již při studiu gymnázia jsem si začala díky příležitostným brigádám na dětských akcích uvědomovat, že práce s dětmi asi nejlépe vyhovuje mé povaze, a proto jsem se rozhodla při škole studovat pedagogické minimum pro předškolní a mimoškolní vzdělávání. Minulý rok jsem na gymnáziu odmaturovala a letos jsem začala pracovat ve školce. Soukromou střední školu pedagogiky dodělávám dálkově. V roce 2017 jsem absolvovala "Kurz Montessori pedagogiky". Ve svém volném čase nejčastěji hraji beach volejbal. Už od mala ráda sportuji, vyzkoušela jsem řadu především míčových kolektivních sportů. Ráda bych radost ze sportu předala i dětem v naší školce.
 
 
 
 

 
 

Klára Kozlovská

asistentka ředitelky
 
Renáta Zahradníková  Recepční
 
Mé kroky nejprve mířili na konzervatoř, kde jsem studovala obor zpěv. Své studium jsem zakončila absolventskou zkouškou v oblasti pedagogiky. Později se zpěv stal spíše mým koníčkem a věnovala jsem se produkci a managementu. Nyní mohu propojit své zkušenosti jako asistentka paní ředitelky ve MŠ a jesličkách PlayWisely.
 
 
 
 
 
 

 
 

Renáta Zahradníková

Recepční a hospodářka
recepce@playwisely.cz, 724 384 080
 
Renáta Zahradníková  Recepční
 
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, obor učitelství pro mateřské školy. V tomto oboru jsem také po ukončení studia pracovala. Mám dvě děti, syna Petra a dceru Elišku. Při první mateřské dovolené jsem si dálkově rozšířila vzdělání o obor manikúra, které se také věnuji. Ve volném čase ráda chodím a jezdím na výlety, pracuji na zahrádce, v zimě lyžuji, mám ráda hudbu, divadlo.
 
 
 

Lenka Humlová

Recepční a hospodářka
lenka.humlova@playwisely.cz, 724 384 080
 
Lenka Humlová  Recepční
 
Vystudovala jsem oděvní školu. Mám dvě děti a po jejich narození jsem nastoupila do školky jako hospodářka a asistentka pro hlídání dětí. Pak jsem se dostala k současné práci na recepci Sportovní školky Play Wisely. V roce 2017 jsem absolvovala "seminář Montessori pedagogiky". Většinu svého volného času trávím se svými dětmi. Mám ráda hudbu, tanec a in-line brusle.