Akreditovaná sportovní školka a jesle Praha 4
Spojujeme pohyb, montessori a moderní přístup ke vzdělávání dětí.
 
 
 
 
 
 
 
 
skolka-logo2
 
 
 
 
 
 
OPZ_barevne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Náš tým - školka

 
 

Veronika Fílová

Zřizovatelka
veronika.filova@playwisely.cz, 606 625 000
 
Veronika Fílová  Ředitelka centra, jeslí a školy PlayWisely
 
Vystudovala jsem OA a Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a dále finance, marketing a management na The Open University Business School. Pracovala jsem jako finanční kontrolorka v bankovnictví a projektová manažerka. Po narození mých dvou dětí jsem se začala intenzivně zajímat o dětskou psychologii a pedagogiku. Jsem absolventkou celé řady vzdělávacích kurzů (lektor PlayWisely, akreditovaný lektorský kurz při RC Andílek, Montessori kurzy, Respektovat a být respektován, atd.) Od roku 2011 pracuji jako lektorka a později jako ředitelka programu PlayWisely v Praze. V roce 2015 jsem otevřela vlastní Centrum, školku a jesle PlayWisely na Praze 4, získala jsem zastoupení programu PlayWisely pro ČR a také první místo v prestižní soutěži Živnostník roku 2015 pro Středočeský kraj. Děti jsou pro mě nekončeným zdrojem inspirace a radosti. Velmi ráda ve svém volném čase sportuji (lyže, kolo, běh, tenis), ale také cestuji do zahraničí i po České republice. Mám ráda hudbu, tanec, divadlo, literaturu a zahradničení. Momentálně
dokončuji studium Speciální pedagogiky na vysoké škole.
 
 
 

Lenka Kocumová, Bc.

Odborná ředitelka
 
Jsem absolventkou bakalářského studia na PF UK Praha - speciální pedagogika - etopedie, psychopedie, speciálně pedagogická diagnostika, absolvování na VŠ předcházelo studium na Střední pedagogická škole Karlovy Vary – učitelství pro MŠ. Dále jsem se zúčastnila dalších kurzů, jako např. WOX a.s. - komunikační dovednosti, soft skills, prezentační dovednosti, neverbální komunikace, ocet o.s. - slovo jako klíč - komunikační dovednosti - roční výcvikový kurz, KCVJŠ - kurzy průběžné další vzdělávání ředitelů příspěvkových zařízení, funkční studium pro ředitele škol.Mám dlouholetou praxi jako učitelka v mateřské škole, působila jsem několik let také jako ředitelka MŠ.Své zkušenosti jsem získala také další praxí např. v rámci spolupráce s Českou školní inspekcí, jako ředitelka Základní školy praktické s mateřskou školou a třídou pro děti s lehčími vadami řeči, jako statutární zástupce ředitele Základní školy a Mateřské školy (s třídami pro děti s lehkou Mr). V současné době dále působím jako ředitelka školské příspěvkové organizace, krajská konzultantka NIDV Plzeň pro oblast společného vzdělávání APIV B a také v soukromé praxi etopedickém poradenství, odborné konzultace v oblasti komunikace, soft skills, mentoring manažerských dovedností, osobní kouč manažerských dovedností. Dále mám dlouholeté manažerské zkušenosti ve vedoucích funkcích, práce v týmu a zkušenosti s vedením týmu – koučování, hojně využívané komunikační, lektorské a prezentační dovednosti a v neposlední řadě zkušenosti z poradenské a konzultační činnosti s dětmi i s dospělými - ETOPORADNA PLUS. V současné době spolupracuji s centrem Play Wisely, kde působím jako odborná ředitelka Play Wisely školky.
 
 
 
 

 
 

Mgr. Michaela Nesměráková

Metodik programu PlayWisely ®
michaela.nesmerakova@playwisely.cz
 
David Smith  Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
 
Miluji práci s dětmi a věnuji se již více než 15 let.Vystudovala jsem v Praze FFUK obor Pedagogika - specializace pedagogicko psychologické poradenství a osobnostní rozvoj. Jsem absolventkou českého i mezinárodního montessori kurzu pro děti předškolního věku. Před 10 lety jsem založila vlastní PlayWisely centrum a montessori školku v Karlových Varech. Další 4 roky jsem pracovala jako ředitelka 2 školek, jesliček a PlayWisely centra v česko - anglickém montessori vzdělávacím systému škol Duhovka.Jsem maminka čtyřletého synka a nesmírně mě baví inspirovat učitele, vychovatele a rodiče k smysluplnému hraní, tvoření a učení se s dětmi. Ve svém volném čase ráda pořádám semináře a workshopy v oblasti výchovy a vzdělávání dětí, automatické kresby, esenciálních olejů a výroby domácí kosmetiky.
 
 
 

Bc. Veronika Nožková, DiS.

pedagog ve školce a lektorka PlayWisely
veronika.nozkova@playwisely.cz
 
Bez názvu-2
 
Původně pocházím z jihu, konkrétně z města kousek od Českých Budějovic. Vystudovala jsem dva obory, a to sociální práci a sociální pedagogiku. Díky škole jsem si tak prošla různými praxemi a zkusila si práci s různými cílovými skupinami. Nějakou dobu jsem pracovala i v domově pro seniory, ale vždy mě to táhlo k dětem, a tak jsem se to rozhodla zkusit. Do Prahy jsem se přestěhovala minulý rok a našla si práci jako asistent pedagoga. Nyní jsem začala pracovat v Play Wisely jako učitelka a těší mě, že mohu být součástí vize a týmu, který vytváří pro děti bezpečnou a přátelskou atmosféru. "Baterky dobíjím" nejraději někde v přírodě. Také mě baví objevovat nová místa a chutě, rostlinné stravování, čtení zajímavé literatury nebo klábosení s přáteli.
 
 
 
 

 
 

Soňa Stibingerová

Pedagog ve školce a lektorka PlayWisely
 
Bez názvu-2
 
Práce s dětmi mě lákala již na základní škole, proto jsem si vybrala střední školu s oborem sociální činnost,kde jsem i letos odmaturovala (2020). Po vystudovaní tohoto oboru se moje kompetence vztahují k práci s dětmi do 3 let nebo práci se seniory. Děti byly jasná volba. Absolvovala jsem praxi na základní škole jako asistent pedagoga, tak i v domově pro seniory jako pečovatelka. V minulém roce (2019) má praxe probíhala právě zde ve školce. Zkušenosti s dětmi jsem nasbírala v taneční skupině SympA, jako trenérka mažoretkového sportu,kterému se věnuji od 10ti let. S dětmi jezdím od svých 15ti let na tábory, workshopy nebo taneční vystoupení.
 
 
 

Klára Pýchová

Pedagog ve školce
 
 
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Po ukončení středoškolského studia jsem se věnovala oboru Učitelství v mateřské škole na Jihočeské univerzitě, které jsem ukončila v roce 2018. Po celou dobu vzdělávání jsem se věnovala praxi v mateřské škole, ať už jako praktikantka či brigádnice.

Díky setkání s mnoha lidmi a prozkoumání dostupné literatury mě uchvátila Montessori pedagogika, která v sobě skrývá mnohé moderní pedagogické a psychologické přístupy k dětem. Na tomto základě jsem se rozhodla absolvovat roční Montessori kurz akreditovaný MŠMT.

Mezi mé záliby patří různorodé tvoření, kreslení, malování, vaření, zdravý životní styl či aktivní odpočinek v podobně různorodých sezónních i halových sportů. Jsem vášnivý čtenář beletrie, pedagogicko-psychologických publikací a knih věnujících se osobnímu rozvoji.

Jsem velmi zvídavá a těším se, kam mě má pedagogická a osobní cesta nadále dovede…
 
 
 
 

 
 

Renata Koleková

Lektorka kroužku jógy a logopedie
renca.kolekova@gmail.com
 
Bez názvu-2
 
Po ukončení Střední pedagogické školy jsem několik let pracovala v Mateřské škole Začít spolu a poté u dětí s respiračními problémy v ZŠ při Fakultní nemocnici Plzeň. Kromě pedagogické práce jsem zde vedla ozdravné lekce rehabilitační jógy, masáží a hry na flétnu. Moje třetí dcera mě inspirovala k zamyšlení se nad současným předškolním a školním vzděláním. Pro svou smysluplnost a přirozenost mě zaujala pedagogika Montessori, jež vede děti k samostatnosti a sebevědomí. S nadšením jsem absolvovala dvouletý Akreditovaný Diplomový kurz Montessori pro děti 3 - 6 let ve Společnosti Montessori a poté roční Montessori vzdělávací kurz pro věk 3 - 6let v Montessori školce a vzdělávacím centru Vyšehrádek. Zkušenosti jsem čerpala v několika Montessori školkách. Baví mě se neustále učit a inspirovat, proto pravidelně navštěvuji různé vzdělávací semináře. Jedním z mých koníčků je jóga. Absolvovala jsem kurz dětské jógy u Hanky Luhanové - Metodika cvičení dětské jógy s předškoláky a další kurzy u jógových trenérů dětské jógy. V současnosti jsem dokončila kurz trenéra skupiny B u České akademie jógy. Ve školce se dále věnuji podpoře komunikačních dovedností dětí jako logopedický asistent. Radost mi dělá pohyb, pobyt v přírodě, otužování, dobrá kniha, čas strávený s rodinou a fajn lidmi. Stále více se zajímám o vědomou práci s myslí, mindfulness, meditace….život v rovnováze.
 
 
 

Lenka Humlová

Recepční a hospodářka
lenka.humlova@playwisely.cz, 724 384 080
 
Lenka Humlová  Recepční
 
Vystudovala jsem oděvní školu. Mám dvě děti a po jejich narození jsem nastoupila do školky jako hospodářka a asistentka pro hlídání dětí. Pak jsem se dostala k současné práci na recepci Sportovní školky Play Wisely. V roce 2017 jsem absolvovala "seminář Montessori pedagogiky". Většinu svého volného času trávím se svými dětmi. Mám ráda hudbu, tanec a in-line brusle.