Sportovní školka a jesle Praha 4
Spojujeme pohyb, montessori a moderní přístup ke vzdělávání dětí.
 
 
skolka-logo2
 
 
 
 
 

Náš tým

 

Veronika Fílová

Majitelka a provozní ředitelka
Veronika Fílová Ředitelka centra, jeslí a školy PlayWisely
Vystudovala jsem OA a Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a dále finance, marketing a management na The Open University Business School. Pracovala jsem jako finanční kontrolorka v bankovnictví a projektová manažerka. Po narození mých dvou dětí jsem se začala intenzivně zajímat o dětskou psychologii a pedagogiku. Jsem absolventkou celé řady vzdělávacích kurzů (lektor PlayWisely, akreditovaný lektorský kurz při RC Andílek, Montessori kurzy, Respektovat a být respektován, atd.) Od roku 2011 pracuji jako lektorka a později jako ředitelka programu PlayWisely v Praze. V roce 2015 jsem otevřela vlastní Centrum, školku a jesle PlayWisely na Praze 4, získala jsem zastoupení programu PlayWisely pro ČR a také první místo v prestižní soutěži Živnostník roku 2015 pro Středočeský kraj. Děti jsou pro mě nekončeným zdrojem inspirace a radosti. Velmi ráda ve svém volném čase sportuji (lyže, kolo, běh, tenis), ale také cestuji do zahraničí i po České republice. Mám ráda hudbu, tanec, divadlo, literaturu a zahradničení.
 

Mgr. Daniela Šimonová

Odborná ředitelka a hlavní pedagog ve školce
Daniela Šimonová Hlavní pedagog ve třídě školka
Vystudovala jsem jazyky na Karlově univerzitě, z angličtiny jsem složila nejvyšší existující zkoušku CPE(úroveň rodilého mluvčího), zúročuji své mnohaleté lektorské zkušenosti při společné angličtině. Po narození dcery Neli jsem se začala věnovat Montessori pedagogice – absolvovala jsem v Londýně The Diploma in the Montessori Method of English Language Teaching a poté v ČR Národní diplomový kurz pedagogiky Montessori. Dokončuji studium předškolní a mimoškolní pedagogiky. Pravidelně se účastním vzdělávacích seminářů, vedu kurzy pro pedagogy a veřejnost (Montessori pedagogika, respektující výchova, angličtina s dětmi, hudba), jako lektor spolupracuji mj. se společností Montessori ČR, jsem odborným garantem kurzů akreditovaných MŠMT. Zásadní je pro mne respektující přístup. S dětmi často zpívám a hraji na hudební nástroje (klavír, kytara, bubny), tančíme, sportujeme, ale také nás často potkáte v lese s atlasem či buzolou při zkoumání krás přírody. Ve volném čase cvičím taiji, zajímá mne zdravý životní styl a reflexní terapie, jsem instruktorem lyžování. Jsem aktivní muzikant, vedu skupinové bubnování a vystupuji v představeních pro děti.
 

 

Lucie Tůmová

Zástupkyně ředitelky, hlavní pedagog jesle
Lucie Tůmová Hlavní pedagog třída jesle
Po studiu jsem pracovala v reklamní a eventové agentuře, později v Albatross Golf Resort, kde jsem organizovala převážně golfové turnaje. V rámci své práce, jsem připravovala mnoho akcí a eventů pro děti. Spolupracovala jsem na projektech pro děti Albert Triatlon Tour a Zdravá 5. Play Wisely jsem objevila nejdříve pro svou dceru, ale program mě natolik nadchl, že jsem absolvovala certifikovaný lektorský kurz Play Wisely se zakladatelkou Patty Hannan a stala se lektorkou. V roce 2015 jsem absolvovala akreditovaný kurz pro chůvy do jeslí a školky. Volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli.
 

Mgr. Lenka Sechterová

Pedagog ve školce, logopedická a předškolní příprava
Mgr. Lenka Sechterová Pedagog ve školce
Bakalářské studium jsem absolvovala na Univerzitě J. A. Komenského v oboru speciální pedagogika – vychovatelství. V navazujícím magisterském studiu jsem pokračovala na Univerzitě Karlově v kombinaci předmětů Speciální pedagogika a pedagogika v oboru učitelství pro 2. Stupeň ZŠ a SŠ. Protože mě práce s dětmi hodně zajímá a baví, mám za sebou i řadu vzdělávacích kurzů, jako například: Rozvoj polytechnických dovedností pomocí Montessori pedagogiky a pomůcek, Podpora logopedické prevence a náprav ve vývoji řeči, Předškolní dítě, Cvičení s dětmi – Jóga v denním životě. Čtyři roky jsem také pracovala v soukromých česko-anglických školkách. Při studiu dělala hlídací tetu, ale také vedla zájmové kroužky pro děti a pro maminky s dětmi. Mezi moje záliby patří vaření s dětmi (vedla jsem týdenní prázdninové kurzy), Zumba, plavání a in-line brusle.
 

 

Mgr. Kateřina Keclíková

Sportovní pedagog v jeslích i školce
Mgr. Kateřina Keclíková Sportovní pedagog v jeslích i školce
Už od malička jsem měla hodně blízko ke sportu, přes dvacet pět let jsem se věnovala aktivně házené. Během své profesionální kariéry jsem se rozhodla, že svou zálibu spojím se studiem. Vystudovala jsem tedy nejdříve bakalářské studium Sport a tělesná výchova v Českých Budějovicích a poté se přesunula na navazující studium na FTVS. V průběhu studia jsem se také věnovala trénování dětí. Nyní už jsem ukončila svou aktivní hráčskou kariéru, ale chtěla bych svou lásku ke sportu a zkušenosti předávat dále.
 

Monika Havlíčková

Pedagog jesle
Monika Havlíčková Pedagog ve třídě jesle
Původním vzděláním jsem oděvář/návrhář (studium probíhalo u Beáty Rajské). Prvotní zkušenosti s dětmi jsem získala při práci au-pair ve Velké Británii. Po návratu domu jsem se rozhodla rozšířit si své vzdělání a získala Národní diplom Montessori, certifikát pedagogického minima, úspěšně jsem také absolvovala kurz chůvy pro děti do tří let, dále pak Cambridge certifikát z anglického jazyka CCSE. Pracovala jsem s dvouletými dětmi v Montessori jesličkách a také s předškolními dětmi v česko-anglické Montessori školce. Volné chvilky trávím s vlastními dětmi, knihou, jógou, chůzí, setkávání s přáteli, samostudiem, vařením.
 

 

David Smith

Anglický pedagog jesle a školka
David Smith Anglický pedagog ve třídě jesle a školka
Pocházím ze Seattlu v USA, kde jsem vystudoval Obchodní technologie na místní střední škole. V USA jsem pracoval v několika obchodních pozicích. Pak jsem se rozhodl vycestovat. Jsem držitelem TEFL lektorského certifikátu a lektorského certifikátu pro děti (Young Learners certificate). V Praze žiji od roku 2015. Práce s dětmi mě baví a tak jsem po svém příchodu začal pracovat v soukromé školce jako pedagog. Nyní pracuji zde ve Sportovní školce Play Wisely a současně působím také jako lektor v soukromé jazykové škole. Mezi mé koníčky patří cestování, filmy, čtení.
 

Karolína Ondrašíková

Pedagog ve školce i jeslích
Karolína Ondrašíková Pedagog ve školce i jeslích
Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu, nyní studuji na Univerzitě Karlově obor Učitelství se zaměřením na psychologii, filozofii a náboženství. Od roku 2011 jsem působila jako praktikantka na dětských táborech a nárazově pomáhala na dětských dnech. Hlavně díky mému bráškovi Míšovi jsem zjistila, že práce s dětmi mě velice baví a naplňuje. Myslím, že na světě není větší štěstí , než jsou právě děti, i proto bych chtěla brzy založit svojí vlastní rodinu. Ráda s dětmi kreslím, zpívám i chodím na procházky. Volný čas nejraději trávím se svou rodinou a přítelem.
 

 

Klára Pýchová

Pedagog ve školce i jeslích
Klára Pýchová Pedagog ve školce i jeslích
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Praze. Dále se věnuji studiu na vysoké škole v Českých Budějovicích, obor Učitelství pro MŠ. Děti jsou pro mě budoucnost, o kterou je třeba pečovat. Tato profese ve mně vyvolává radost a jako svůj největší úspěch beru úsměv na dětské tváři. Baví mě s dětmi tvořit, zpívat i si občas jen prostě hrát. Mezi moje koníčky patří plavání, brusle, vaření, kreslení a také ráda cestuji.
 

Valerie Koldinská

Pedagog ve školce i jeslích
Valerie Koldinská Pedagog ve školce i jeslích
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Mým celoživotním povoláním byla práce s dětmi. Když se mi naskytla možnost pracovat ve Sportovní školce Play Wisely, neváhala jsem. Rozvíjet dětskou fantazii, nápady a dovednosti je inspirující i pro mě a je to vzájemné obohacení. Mezi moje koníčky patří divadlo, procházky do přírody, návštěvy hradů a zámků.
 

 

Renáta Zahradníková

Recepční a hospodářka
Renáta Zahradníková Recepční
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, obor učitelství pro mateřské školy. V tomto oboru jsem také po ukončení studia pracovala. Mám dvě děti, syna Petra a dceru Elišku. Při první mateřské dovolené jsem si dálkově rozšířila vzdělání o obor manikúra, které se také věnuji. Ve volném čase ráda chodím a jezdím na výlety, pracuji na zahrádce, v zimě lyžuji, mám ráda hudbu, divadlo.
 

Lenka Humlová

Recepční a hospodářka
Lenka Humlová Recepční
Vystudovala jsem oděvní školu. Mám dvě děti a po jejich narození jsem nastoupila do školky jako hospodářka a asistentka pro hlídání dětí. Pak jsem se dostala k současné práci na recepci Sportovní školky Play Wisely. Většinu svého volného času trávím se svými dětmi. Mám ráda hudbu, tanec a in-line brusle.